Інформація про товариство
http://new.kirgas.com/about

Історія створення та діяльності підприємства

Кіровоградщина - географічний центр України, край машинобудівників і хліборобів, працьовитих і гостинних людей, які створюють сучасні машини й технології.

Хоча газ прийшов сюди порівняно недавно, розвиток газифікації Кіровоградщини має свою історію і свої традиції. Так, історія газифікації Кіровоградської області налічує вже майже півсотні років. При Кіровоградському тресті «Водоканал» було створено бригаду в кількості чотирьох чоловік, яка обслуговувала перші газобалонні установки. Кіровоградську газонаповнювальну станцію було введено в експлуатацію у липні 1961 р. Місткість парку становила 75 куб. м . Тоді ж було створено Кіровоградську міжобласну контору скрапленого газу, при якій функціонували служба експлуатації, аварійна і транспортна служби. Розпочалося будівництво пунктів обміну балонів у сільській місцевості. За два роки скрапленим газом було забезпечено майже кожне село Кіровоградської області. Важливу роль у забезпеченні споживачів скрапленим газом відіграли резервуарні установки, яких на той час було 210 одиниць із загальним обсягом газу 950 т.

1971 р. – початок газифікації Кіровоградської області природним газом. У березні 1971 р. було закінчено будівництво магістрального газопроводу "Кременчук – Кіровоград", а в квітні-травні введено в дію газорозподільну станцію (ГРС) м. Кіровограда.

У червні 1971 р. силами БМУ-8 було збудовано ГРП-38, а 21 червня 1971 р. в будинок № 11 по вул. Правди подано природний газ. Керівництво пуском і прийомом газу здійснював А. С. Фабрика, начальник «Облгазу». Під його керівництвом продовжувалось переведення на постачання природним газом багатоповерхових будинків, які забезпечувались скрапленим газом, що надходив від групових установок. Почалась газифікація природним газом приватного сектора в м. Кіровограді.

За перші 10 років з початку газифікації природним газом Кіровоградської області газ отримали міста: Світловодськ – 1974 р., Олександрія – 1976 р., Знам`янка – 1977 р.

За цей період було збудовано 324,7 км газопрово­дів, з них 101,1 км високого тиску, 145,6 км середнього тиску і 78 км низького тиску; газифіковано 52462 квартири, у тому числі: у Кіровограді – 36932 квартири; у Світловодську та районі – 3772 квартири; у Знам`янці – 3071 квартири; газифіковано промислові підприємства Світловодська та Знам`янки.

Минуло 20 років. У 1991 р. на території Кіровоградської області пролягли нові газопроводи:

  • у Світловодському та Олександрівському райо­нах магістральні газопроводи «Союз», «Оренбург – західний кордон»;
  • у Новгородківському, Компаніївському, Бобринецькому районах - газопровід «Кременчук - Ананьїв – Богородчани»;
  • у Долинський район підведено газопровід «Кременчук - Кривий Ріг», що дало змогу розширити газифікацію районів та селищ області.

За цей період у області введено в дію 1012,93 км газопроводів, газифіковано природним газом 125760 квартир, збудовано 40 ГРП та 86 ШРП.

У 1996 р. виповнилося, 25 років як природний газ прийшов у Кіровоградську область. За цей період газифіковано Кіровоградський, Олександрійський, Олександрівський, Світловодський, Бобринецький, Долинський та Знам`янський райони, підведено газ до Компаніївського, Новгородківського, Новоархангельського районів. Довжина газових мереж становила 2500 км. Збудовано та введено в дію 150 ГРП та 420 ШРП. Газифіковано 151 промислове підприємство, 159401 квартиру. Крім міст, селищ міського типу газифіковано 80 сільських населених пунктів, в тому числі два села для переселенців з Чорнобильської зони – Бутівське та Голубієвичі.

За останні п`ять років природний газ отримали Устинівський та Новомиргородський райони; розпочалася газифікація селища Приютівка, Пантаївка та Димитрове, підведено газ до центральних опалювальних котелень селища Смоліне та м. Новомиргорода, а також отримали природний газ ще 58 сіл.

З метою раціонального використання газу та економії коштів населення, починаючи з 1994 р. ВАТ «Кіровоградгаз» впроваджує засоби обліку газу в житловому фонді та комунально-побутових підприємствах.

У 1996 р. введено в експлуатацію новий адміністративний корпус головного підприємства, що значно поліпшило умови праці.

Сьогодні показники роботи товариства такі:

  • газифіковано квартир: скрапленим газом - 185631; природним газом - 222857;
  • газифіковано сіл: скрапленим газом - 889; природним - 185;
  • отримують природний газ: 7 міст, 15 смт, 123 села;
  • природний газ використовують 190 котелень, 137 промислових підприємств, 2270 комунально-побутових об`єктів, експлуатується 250 ГРП, 1119 ГРШ, 8136 будинкових регуляторів тиску;
  • загальна довжина розподільних газових мереж - 4135 км;
  • встановлено газових лічильників на природному газі 145950 шт., на скрапленому газі 2948 шт.

Планом капітального будівництва за рахунок державних капіталовкладень передбачається газифікація Маловисківського, Гайворонського, Голованівського, Ульянівського та Новоукраїнського районів.

Темпи газифікації можна значно прискорити при одночасній економії коштів, впровадивши замість металевих труб поліетиленові.

У Кіровоградській області вже введено в експлуатацію 988,143 км поліетиленових газопроводів, 171,855 км дворових вводів та створено базу для подальшої газифікації населених пунктів області силами БМУ ВАТ «Кіровоградгаз».

Сьогодні структура ВАТ «Кіровоградгаз» включає в себе:

  • головне підприємство, до складу якого входять провідні відділи товариства, технічні та експлуатаційні служби і підрозділи, Компаніївська дільниця;
  • будівельно-монтажне управління;
  • Бобринецьке управління з експлуатації газового господарства (підрозділ - Компаніївська дільниця);
  • Олександрійське управління з експлуатації газового господарства (підрозділ - Петрівська дільниця);
  • Олександрівське управління з експлуатації газового господарства;
  • Долинське управління з експлуатації газового господарства(підрозділи - Новгородківська та Устинівська дільниці);
  • Знам`янське управління з експлуатації газового господарства;
  • Маловисківське управління з експлуатації газового господарства (підрозділ - Новомиргородська дільниця);
  • Світловодське управління з експлуатації газо­вого господарства (підрозділ - Онуфріївська дільниця);
  • Дочірнє підприємство «Центргаз» (Кіровоградська ГНС).

Кіровоградська область через відсутність відповідних навчальних закладів завжди відчувала гостру потребу у фахівцях зі спеціалізованою освітою. З метою вирішення цього важливого для ВАТ питання укладено угоди з Одеською державною академією будівництва та архітектури (ОДАБА), а також із Львівським техніко-економічним коледжем (ЛТЕК) про надання допомоги під час вступу в ці навчальні заклади працівників товариства. Таким чином, сьогодні завдяки постійній тісній співпраці із зазначеними навчальними закладами товариство на 100% забезпечено фахівцями необхідних спеціальностей, які здобувають освіту шляхом як заочної форми навчання, так і денної. При цьому значна увага приділяється формуванню кадрового резерву керівного складу серед перспективної молоді – робітничих кадрів, які щорічно поповнюють ряди студентів-заочників ОДАБА.

У 1996 р. при Кіровоградському будівельному технікумі відкрито факультет зі спеціальністю «технік газового господарства», серед перших студентів-заочників були працівники товариства. Для проведення навчання студентів денного та заочного відділень «Кіровоградгаз» надає приміщення та обладнання навчально-методичного центру товариства. Також виробничу практику студенти проходять у службах товариства, де наставниками є висококваліфіковані майстри.

При ВАТ «Кіровоградгаз» створено навчально-методичний центр для навчання та підготовки робітників, які мають спеціалізовану освіту. Таким чином проводяться навчання, підготовка та перепідготовка робочих кадрів для газового господарства області. Щороку навчально-методичний центр навчає 60-70 нових робітників та проводить перепідготовку для 400-450 чоловік. Навчання проводять атестовані керівники структурних підрозділів товариства, інженери, майстри – тобто спеціалісти, які не тільки теоретично можуть викласти матеріал студентам, а й продемонструвати сказане на практиці. До того ж вони є безпосередньо зацікавленими в якісній підготовці працівників, які повернуться до них на роботу. Це дає можливість товариству зекономити значні кошти, що у нинішній скрутний час полегшує фінансове становище підприємства

З 2004 року на зміну заслуженому ветерану газової галузі, першому голові правління Фабриці Анатолію Степановичу прийшов новий голова правління Ященко Ігор Ярославович.

Сьогодні колектив ВАТ «Кіровоградгаз» дбає про подальший розвиток газового господарства Кіровоградської області, успішно забезпечує безаварійне та безперебійне газопостачання споживачів Кіровоградщини.