«Магніт» – не економія, це шахрайство!
За останні роки в Україні набула популярності та швидко поширюється серед населення технологія впливу на побутові лічильники газу з використанням надпотужних магнітів. Металеві частини облікових механізмів лічильників газу, деяких вітчизняних виробників, від впливу потужного магнітного поля «стопоряться», відповідно не обраховують об’єм газу що проходить через лічильник, що є прямою ознакою «крадіжки» газу. Винахідниками таких магнітів є «ділки», що з метою власного збагачення взялись за розповсюдження цієї нелегальної технології серед споживачів газу.
Спитаєте, чи існує рішення, щоб ефективно боротися з крадіжками газу подібного роду? - Так, це рішення існує!
Виробники газових лічильників, зі свого боку, проводять активну роботу в напрямку застосування матеріалів, в їх конструкції, що не піддаються магнітному впливу. Крім того, спеціалісти даної галузі запевняють, що: - «Будь який вплив на лічильник газу несе з собою й негативні наслідки, а той, хто використовує магніти, отримує і зворотній ефект». Встановлено, що магніт працює не стабільно, та використовується не постійно. Від ефекту «працюю», «не працюю» відбувається зношення облікового механізму, збільшується «похибка вимірювання», а в найгіршому випадку механізм зовсім зупиняється. Як наслідок, при максимальному споживанні газу у побуті лічильник додає до реальних показників, в середньому, до 30-ти відсотків. При середньому споживанні - збільшує показники до 50-ти відсотків, а на мінімальному споживанні буває і плюс 70 відсотків до спожитого насправді. «Так що, не поспішайте радіти економії…!»
До речі, сліди використання магнітів при черговій повірці лічильника виявити не складно. Скажімо, можна встановити силу використаного магніта за ступенем деформації рухомих частин лічильника та їх залишкову намагніченість.
Спеціалістами ВАТ «Кіровоградгаз» спільно з науковцями Харківського Державного університету розроблено Український прилад «ІОН-1», за допомогою якого можна визначити намагніченість лічильників газу, а головне залишкову її величину, що виникає в результаті дії на лічильник магніту. Прилади вже виготовлені, мають відповідні дозволи на їх використання та застосовуться спеціалістами ВАТ «Кіровоградгаз».
Йдемо далі. Ряд компаній сьогодні пропонують так звані «антимагнітні пломби» які ВАТ «Кіровоградгаз» планує використовувати. Що це таке і який їхній принцип дії? Якщо коротко, то це звичайна пломба якою опломбований лічильник в вашому помешканні, але на відміну від старого зразка пломб, вона оснащена антимагнітним елементом, який при зіткненні з магнітом видає показники намагніченості лічильника. У деяких випадках дотик не обов`язковий, достатньо створення магнітом поля більше 75 мТл (мілітесла).
Вже сьогодні розробляються нові електронні засоби захисту, котрі фіксуватимуть дату і час втручання у роботу лічильника, та одночасно донараховуватимуть об’єми спожитого газу, котрі намагались зекономити.
Застосовуючи подібного роду прилади та техніку ВАТ «Кіровоградгаз» більш ефективно здійснюватиме нагляд за приладами обліку газу і оперативно виявлятиме випадки «крадіжок» газу.
Нагадуємо Вам, що у відповідності чинного законодавства України, виявлення порушень в роботі облікового приладу, є приводом до нарахування штрафних санкцій. А вже це і покриє витрати заподіяні ВАТ «Кіровоградгаз».
ПОПЕРЕДЖАЄМО! Не втручайтесь в роботу систем газопостачання, а тим паче в газові лічильники! Зекономивши сьогодні – завтра Ви сплатите набагато більше!
Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»