Корпоративним клієнтам Розподіл природного газу  

Інформаційний лист щодо комерційного обліку газу

 
До відому 
керівників підприємств 
(організацій, установ)
 
 
     Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з метою удосконалення системи комерційного обліку природного газу, підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку, постановою №2494 від 30.09.2015 р. «Про затвердження Кодексу газорозподільних мереж» зобов’язала власників комерційних вузлів обліку газу (ВОГ) (крім комерційних вузлів обліку, які використовуються в побуті) забезпечити їх облаштування засобами дистанційної передачі даних у визначені терміни.
     Згідно п.2 розділу 3 «Порядок облаштування точок вимірювання засобами дистанційної передачі даних» глави Х «Особливості приладового обліку природного газу»  Кодексу газорозподільних систем» (далі Кодекс) затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494, який зареєстрований в  Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року за № 1379/27824, власники комерційних вузлів обліку (крім побутових споживачів зі споживанням до 0,01 млн м.куб. на рік) зобов’язані в установленому законодавством порядку забезпечити організацію та облаштування  власних комерційних ВОГ засобами дистанційної передачі даних.
     Введення в дію засобів дистанційної передачі даних, встановлених на комерційних ВОГ, необхідно провести в термін: 
  • річний обсяг обліку природного газу яких від 10 тис. м3 до 100 тис. м3 – протягом двох років з дня набрання чинності Постановою, тобто не пізніше 27.11.2017 року;
  • річний обсяг обліку природного газу яких менше 10 тис. м3 – протягом двох років та шести місяців з дня набрання чинності Постановою, тобто не пізніше 27.05.2018 року.
     ВАТ «Кіровоградгаз»  звертає увагу на те, що згідно вимог «Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання», які затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 р. № 618 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26 січня 2006р. за № 67/11941 (надалі Правила) без коректорів або обчислювачів дозволяється використання тільки побутових лічильників газу. Для промислових лічильників газу типорозміром від G-16, G-25 та вище, встановлення коректора чи обчислювача об’єму газу є обов`язковим.
     У разі відсутності у споживача таких приладів, ВОГ на базі промислового лічильника газу, не може вважатись комерційним.
     Для приведення комерційного ВОГ у відповідність до вимог діючих нормативних  документів (Правил та Кодексу), а саме, при потребі, виконати реконструкцію комерційного ВОГ та/або облаштувати комерційний ВОГ засобом дистанційної передачі даних (модемним зв’язком) необхідно:
     1. Отримати у ВАТ «Кіровоградгаз» технічне завдання на проведення реконструкції комерційного ВОГ з одночасним облаштуванням його засобом дистанційної передачі даних або технічне завдання на проектування та облаштування комерційного ВОГ засобом дистанційної передачі даних.
     2. На підставі  отриманого технічного завдання, забезпечити розробку робочого проекту на реконструкцію комерційного ВОГ з одночасною організацією та облаштуванням системи дистанційної передачі даних на комерційному ВОГ або забезпечити розробку робочого проекту з організації та облаштування системи дистанційної передачі даних на комерційному ВОГ, погодити розроблений проект з ВАТ «Кіровоградгаз».
     3. Провести закупівлю необхідного обладнання, забезпечити виконання робіт по монтажу засобів вимірювальної техніки та елементів, що входять до складу комерційного ВОГ та засобів дистанційної передачі даних (модемного зв’язку), налагодженню засобів вимірювальної техніки, що входять до складу комерційного ВОГ, каналів зв’язку і передачі даних та перевірці достовірності переданих (зчитаних) модемом даних до ВАТ «Кіровоградгаз» або провести закупівлю необхідного обладнання, забезпечити виконання робіт по монтажу засобу дистанційної передачі даних (модемного зв’язку), налагодженню каналів зв’язку і передачі даних та перевірці достовірності переданих (зчитаних) модемом даних до ВАТ «Кіровоградгаз».
     4. Забезпечити введення  в експлуатацію нового витратомірного комплексу або  засобу дистанційної передачі даних (модемного зв’язку) в експлуатацію.
     У разі не облаштування власниками комерційних ВОГ засобами дистанційної передачі даних (модемним зв’язком) в зазначені вище терміни, згідно п.2 розділу 3 «Порядок облаштування точок вимірювання засобами дистанційної передачі даних» глави Х «Особливості приладового обліку природного газу»  Кодексу газорозподільних систем, ВАТ «Кіровоградгаз» не буде здійснювати розподіл природного газу.
     Для отримання більш детальної інформації, щодо приведення комерційного ВОГ до вимог діючих нормативних документів, необхідно звертатись до комерційного відділу Управління газифікації та сервісного обслуговування Головного підприємства ВАТ «Кіровоградгаз» за адресою: 
       м. Кропивницький, вул.Арсенія Тарковського, 67, каб.103. Телефон для довідок (050) 487-85-63.