Індивідуальним клієнтам Обслуговування газових мереж та обладнання  

Про заборону використання бездимохідних газових водонагрівачів

     Шановні споживачі природного газу! Бездимохідна газова колонка - це прилад, продукти згорання від якого виходять безпосередньо у приміщення де він встановлений.
     Даного типу Газове обладнання передбачене для використання на відкритій місцевості в країнах з теплим кліматом або в приміщенні що інтенсивно вентилюється та для короткочасної роботи (миття посуду, приймання кількахвилинного душу). В замкненому приміщенні, особливо при герметично закритих вікнах та дверях, утворюється середовище з небезпечною концентрацією чадного газу. Людина, знаходячись в такому середовищі, стає сонливою, відчуває головний біль, біль у грудях, шум у вухах, нудоту, згодом втрачає свідомість і настає смерть.
     Використовувати бездимохідну колонку в нашій місцевості - це все одно що розпалити плиту на дровах, при цьому направити дим не в димохід а в приміщення.
     Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 11.05.2010 року №164, внесено зміну №1 до ДБН В.2.5-20-2001 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання», якою пункт 6.36 «Допускається встановлення в кухні проточного газового водонагрівача кухонного типу…»  - вилучено з будівельних норм. Крім того, Головним державним санітарним лікарем України прийнята постанова від 06.04.2010 року №12 «Про тимчасову заборону виробництва, заборону використання та реалізацію бездимохідних газових водонагрівачів з відводом продуктів згорання в приміщення».
Беручи до уваги сумну статистику нещасних випадків пов’язаних з використанням газу у побуті, яка на жаль щороку поповнюється жертвами, можемо з впевненістю сказати: – «ВИКОРИСТАННЯ БЕЗДИМОХІДНИХ ВОДОНАГРІВАЧІВ Є СМЕРТЕЛЬНОЮ ЗАГРОЗОЮ ЖИТТЮ!»
 
ПАМ’ЯТАЙ! Встановлення бездимохідної газової колонки та її використання: по-перше – призводить до гострих отруєнь та смерті самих же користувачів продуктами згорання газу; по-друге - її встановлення є крадіжкою газу, а це вже відповідні статті Кримінального кодексу.
 
НЕ ВСТАНОВЛЮЙ в своїй оселі! Виявивши в сусідів, друзів – негайно повідом «104». Переконай їх – негайно припинити її роботу, провітрити приміщення і в подальшому більше ніколи НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ!!! 
 
ВАТ «Кіровогррадгаз» попереджує! У разі виявлення незаконно встановлених або заборонених газових приладів - газопостачання до Ваших помешкань буде припинено!
 
Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»