Індивідуальним клієнтам Обслуговування газових мереж та обладнання  

Технічне обслуговування газового обладнання - законодавча вимога і запорука Вашої безпеки!

ВАТ «Кіровоградгаз» повідомляє, що відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року №285 та Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2015 року за №1379/27824, - умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником (балансоутримувачем), а обслуговування та ремонт газового обладнання проводяться підприємством, що має відповідні дозвільні документи від Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Технічне обслуговування передбачає систему огляду (обходу) газопроводів-вводів, ввідних газопроводів та газового обладнання споживачів природного газу, що дає змогу утримувати їх в справному стані. При технічному обслуговуванні здійснюються контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання. У разі не забезпечення власником технічного обслуговування газових приладів, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, газове обладнання підлягає відключенню від системи газопостачання.

Результати технічного обслуговування в обов’язковому порядку оформляються актом, один примірник якого повинен знаходиться у споживача природного газу.

Нормативні документи, якими газорозподільні підприємства зобов`язувалися здійснювати для побутових споживачів безоплатне проведення планово-технічного обслуговування систем газопостачання та газового обладнання в приватних житлових будинках та квартирах багатоповерхового житлового фонду, втратили чинність згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №442 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» та наказу Міненерговугілля від 10.05.2018р. №250 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу ДАХК «Укргаз» від 30.07.1997р. № 35 «Про затвердження положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та громадського призначення».

Таким чином, починаючи з 2019 року, власники (балансоутримувачі, управителі, орендарі житла) в тому числі побутові споживачі можуть самостійно вибирати підприємство, яке буде здійснювати обслуговування газових приладів. Дана послуга являється ринковою і вартість технічного обслуговування буде залежати від обсягу робіт, а саме: протяжності газопроводів, кількості газових приладів, їх типу та періоду обслуговування, що визначатиметься у додатку до договору. За підсумками проведеного технічного обслуговування складається Акт, один екземпляр якого залишається у абонента.

ВАТ «Кіровоградгаз» нагадує усім споживачам природного газу, що своєчасне технічне обслуговування газових приладів – запорука їх безпечного функціонування. Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно потурбуватися про свою безпеку та організувати перевірку стану системи вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту та заміни газового обладнання сторонніх осіб без відповідних дозвільних документів.

 

Телефон для довідок: 30-15-30, 30-51-41, 56-93-45, 066-940-01-38.

 

Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»