Індивідуальним клієнтам Обслуговування газових мереж та обладнання  

Безпечне користування газом у побуті

Кожен день люди використовують газ у побуті. Ми готуємо їжу на газових плитах, гріємо воду газовими колонками, обігріваємо свої оселі тощо. При правильному використанні природний газ є безпечним для людини. Сучасне суспільство не може існувати без газу. Проте, водночас, газ несе у собі неабияку небезпеку. Одна маленька помилка може спричинити надзвичайну ситуацію, привести до справжньої трагедії, загибелі десятків людей. Наслідками недотримання правил безпеки використання газу стають вибухи, пожежі, отруєння.

З настанням осінньо – зимового  періоду знову виникає проблема нехтування людьми правилами безпеки при користуванні газом. Наголошуємо, що користуватися будь-яким газовим приладом можна тільки при відчиненій кватирці, щоб у приміщення постійно поступало свіже повітря. Та коли на вулиці стає холодно, люди не просто зачиняють вікна, а й заклеюють їх. Тому часто причиною виникнення надзвичайних подій є необізнаність та безвідповідальність господарів.

Наприклад, дуже важливим питанням є перевірка димовентиляційних каналів на наявність тяги. Перевіряти тягу у каналі треба за допомогою аркуша паперу. Якщо він притягнувся, то все гаразд. Якщо ні – користуватись газовими приладами небезпечно. Майже у кожному районі області є спеціалізовані організації, які мають дозвіл на обслуговування димовентиляційних каналів, і при виявленні несправності або відсутності тяги, необхідно звертатися саме до них. У жодному разі не можна перевіряти тягу сірником.

Взимку необхідно слідкувати, аби до димоходів не потрапляв сніг та не було обледеніння. Цегляні димоходи повинні проходити перевірку і чистку двічі на рік, азбесто-цементні – раз на рік. Після перевірки спеціалізованою організацією складається акт, який надається абоненту та газовому господарству.

Якщо ви відчули запах газу – це може бути витік. Одразу організуйте провітрювання приміщення. Закрийте всі крани на газопроводі та перед газовими приладами. Не користуйтеся електроприладами: іскра може спричинити вибух. Зі стаціонарного телефону, а краще вийдіть з квартири і з мобільного наберіть «104»! Вам цілодобово готові надати допомогу.

На Кіровоградщині газ у побуті використовують як мешканці багатоповерхових житлових будинків, так і приватного сектору. Прикро констатувати той факт, що досить часто люди роблять зовсім неприпустимі речі, в результаті чого гинуть. Наприклад, використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Це велика помилка людей, причому всіх вікових категорій. Популярністю в цій справі користуються саме газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! Для згорання 1 кубічного метру газу потрібно 10 кубічних метрів повітря. Тобто відбувається згорання свіжого повітря у приміщенні. У кращому випадку це призводить до головного болю, у гіршому – отруєння газом та навіть вибуху.

Важливо також, аби батьки не підпускали до газового обладнання дітей віком до 7 років, а навчали їх, як діяти при появі запаху газу в приміщенні.

Кожен рік архів трагічних випадків в Україні, пов’язаних з використанням газу, поповнюється. Дехто вважає, що з ним біди статися не може, інші взагалі не замислюються над питанням власної безпеки. Але статистика свідчить, що це помилкова думка! За даними ВАТ «Кіровоградгаз», з початку 2018 року від населення області на телефон «104» надійшло майже 13 тис. заявок, на які оперативно відреагували працівники аварійно – диспетчерських служб  товариства.

Внаслідок порушення правил користування природним газом у побуті в лютому місяці 2018 року стався вибух газу в одній із квартир житлового будинку №9 по вул. Миру, в м. Кропивницькому. На щастя ніхто з мешканців не постраждав, але частина житлового будинку була доведена до аварійного стану.

ВАТ «Кіровоградгаз» нагадує усім споживачам природного газу, що своєчасне технічне обслуговування газових приладів – запорука їх безпечного функціонування. Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно потурбуватися про свою безпеку та організувати перевірку стану системи вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту та заміни газового обладнання сторонніх осіб.

Нажаль, більшість людей здатні вчитися тільки на своїх помилках. Проте, пам`ятайте, що з безпекою жартувати не можна. Тут кожна помилка може стати останньою, і не тільки для вас.

Для забезпечення безпечної життєдіяльності населення та попередження нещасних випадків при використанні газу в побуті, необхідно пам’ятати декілька простих правил:

·       не дозволяйте користуватися газом дітям дошкільного віку;

·       переконайтесь у відсутності запаху газу і тільки тоді запалюйте газ;

·       перед включенням газових приладів із відводом продуктів згорання у димохід, перевіряйте наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах приміщень;

·       при роботі газових приладів відчиняйте віконну кватирку;

·       не залишайте без нагляду увімкнені газові прилади і обов’язково вимикайте їх, виходячи з квартири.

Категорично забороняється:

·       включати газові плити і духові шафи для обігріву квартири;

·       самовільно здійснювати ремонт газового обладнання;

·       встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову вентиляцію;

·       при відсутності тяги чи зворотній тязі, а також під час сильних вітрів та атмосферних опадів користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи.

Якщо ви виявили запах газу в приміщені, дотримуйтесь наступних правил:

·       закрити крани перед газовими приладами та на приладах, відчинити вікна та двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

·       не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскри, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху;

·       викличте аварійну бригаду за номером 104.

Негайно повідомляйте в аварійну службу за телефоном «104», якщо:

·       ви відчули запах газу;

·       раптово зник газ у будинку/квартирі;

·       ви помітили втручання сторонніх осіб в роботу газових мереж;

·       при аварійній ситуації: вибух, пожежа, обвал.

 

Бережіть себе! Тепла і затишку Вашому дому!
Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»