Індивідуальним клієнтам Обслуговування газових мереж та обладнання  

ХТО І ЯК ПЕРЕВІРЯЄ ДИМОХІД

Щодо робіт з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів, то:

По перше, вони не входить в перелік послуг, які надаються споживачеві за рахунок тарифу газорозподільного підприємства (ціни 1 м3 газу).

По друге, у відповідності розділу III, п. 3.2. та 3.3., правил безпеки систем газопостачання (далі ПБСГ), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 8 червня 2015 року за №674/27119, власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) є відповідальним за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Згідно з п. 6.1. ПБСГ, безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до п. 6.2. ПБСГ, під час перевірки димових та вентиляційних каналів визначають:

·        відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;

·        прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);

·        герметичність;

·        відокремленість;

·        наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;

·        наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;

·        справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

·        відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

 

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають (п. 6.8. ПБСГ):

·        димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону)

·        димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів які працюють цілий рік - два рази на рік (навесні і восени).

У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових і вентиляційних каналів особа, яка виконує їх перевірку, зобов`язана попередити власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) про заборону користування газовим обладнанням, невідкладно направити газорозподільному підприємству акт перевірки технічного стану димових та вентиляційних каналів для подальшого відключення газових приладів від системи газопостачання.

Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об`єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом. Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів - 12 місяців.

 

ЗАЗНАЧАЄМО: - оплата послуг з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів здійснюватися за рахунок власника будинку, квартири чи газифікованого комунально-побутового об`єкта.

 

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!

·        Переконайтесь в тому що особа що завітала «на Ваш поріг» є дійсно працівником               ВАТ «Кіровоградгаз» або спеціалізованої організації з перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів - просіть до пред’явлення «службове посвідчення».

·        «Пічник» повинен виконувати роботи з застосуванням сучасних приладів та забов’язаний виконати повний комплекс робіт (п. 6.2. ПБСГ).

·        Підсумком виконаних робіт - є «АКТ первинної, повторної перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів», що складається по завершенню робіт.

·        «Пічники» ВАТ «Кіровоградгаз» виконують роботи з обстеження димових та вентиляційних каналів – тільки за заявками абонентів та з попереднім узгодженням дати та часу виконання робіт (детальна інформація за тел: 56-93-45, 0669400138 та «КОНТАКТ-ЦЕНТРу» -30-15-30, 30-51-41).

 

Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»


Перелік організацій які мають дозвіл на обстеження димових та вентиляційних каналів