Індивідуальним клієнтам Обслуговування газових мереж та обладнання  

Справді економно

     На сьогоднішній день актуальним питанням є економія газу а відповідно і власних «грошей» на його споживанні. Раніше, маючи невеликі ціни на газ, кожен з нас і не задумувався про економію, використовував газ досхочу та на власний розсуд. Часи змінюються. Тепер, Держава встановлює нам безкоштовні газові лічильники, пропонує креативні програми енергозбереження від заміни побутового газового обладнання до утеплення житла. Маючи такий спектр «привілей» у більшості споживачів газу виникає одвічне питання – «А чи буде справді економно?».
     Вибір потрібної моделі газового лічильника залежить від кількості газових приладів, що перебувають у Вашому користуванні. Кількість газу, що обліковується лічильником, визначається за його номінальною пропускною здатністю. Наприклад, пропускна здатність газового лічильника з маркуванням G-1,6 становить від 1,6 до 2,5 м3 на годину (м3/год) газу. Відповідно, лічильник з маркуванням G-2,5 пропускає від 2,5 до 4 м3/год, G-4 відповідно пропускає від 4 до 6 м3/год газу і т.д. З’ясувавши витрату газу газових приладів що Ви використовуєте, згідно технічних паспортів, визначити тип газового лічильника не так вже й складно.
     Зрозумійте: - «Встановити газовий лічильник» – це не обов’язок економити газ, це – обов’язок економити власні кошти. Адже ціна за спожитий газ за наявності лічильника є меншою від ціни за його відсутності!
     Іншим, не менш актуальним питанням, для багатьох мешканців м. Кіровограда та Кіровоградської області, є питання заміни газового котла, оскільки дуже багато опалювальних приладів застарілої конструкції (КЧМ, КС, АГВ) залишаються встановленими у споживачів та потребують заміни. Не тільки тому що неефективні (ККД = 50%), але й небезпечні в роботі, оскільки на них не працює або відсутня зовсім автоматика безпеки. Крім того таке обладнання вже відпрацювало свій термін експлуатації (понад 15 років).
     Дехто скаже: «Це тільки розмови, у мене котел працює 15 років і мене влаштовує». Хотілося б запропонувати таким скептикам, самостійно проаналізувати і зробити висновки з простого математичного розрахунку: 

РОЗРАХУНОК
порівняння використання природного газу опалювальними приладами нового типу –
сучасні КОТЛИ-КОЛОНКИ («турбо»), АОГВ («парапетні» або «димохідні»)
та застарілої конструкції – «КС», «КЧМ», «АГВ»: 

1.      Витрати газу працюючим котлом за годину: 

Q = K (sim) x Q (ном)

де: K (sim) – коефіцієнт одночасності = 0,85;

Q (ном) – витрата газу на нагрівання теплоносія (за паспортними даними газового котла), м3/год . 

котел-колонка

АОГВ

КС, КЧМ, АГВ

Q = 0,85 x 0,9 = 0,765 м3/год

Q = 0,85 x 1,1 = 0,94 м3/год

Q = 0,85 x 3,5 = 2,98 м3/год

 

2.      Добова витрата газу, з розрахунку роботи опалювального приладу протягом 12 годин (в середньому): 

котел-колонка

АОГВ

КС, КЧМ, АГВ

Q = 0,765 x 12 = 9,18 м3/добу

Q = 0,94 x 12 = 11,28 м3/добу

Q = 2,98 x 12 = 35,76 м3/добу

3.      Витрати газу за опалювальний період  (в середньому 180 діб)

котел-колонка

АОГВ

КС, КЧМ, АГВ

Q = 9,18 x 180 = 1652,4 м3

Q = 11,28 x 180 = 2030,4 м3

Q = 35,76 x 180 = 6436,8 м3

     Провівши «власноруч» даний розрахунок можна зробити висновок:

  • витрата газу, після заміни газового котла, зменшується втричі;
  • підвищується безпека та комфорт при користуванні газовим котлом;
  • а головне - беручи до уваги що вартість газу для населення неухильно зростає - Ви значно економите свої кошти на опаленні помешкання. 

     Встановивши лічильник газу та замінивши старий газовий котел - економія на використанні газу буде становити близько 20-25%, а це значне доповнення до сімейного «бюджету»! 

  Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»