Інформація про товариство Оперативна інформація  

ОБЕРЕЖНІСТЬ ПОВОДЖЕННЯ З ГАЗОМ – ПОНАД УСЕ!

6 жовтня 2014 р.

 Ми кожен день користуємося газом. Багато зручностей створює він у побуті. За допомогою нього ми готуємо їжу, гріємо воду, опалюємо приміщення. Знання елементарних правил поводження з газом  є основою його безпечного використання.

Нехтування безпекою і незнання елементарних правил поводження з газом призводить до тяжких наслідків - пожеж, вибухів, отруєнь, та нерідко й до загибелі людей. Річ у тому, що при використанні газу і змішуванні його з повітрям (киснем) утворюється вибухонебезпечна суміш, і досить найменшої іскри щоб сталося її займання.

Аналіз аварійних ситуацій в м. Кіровограді та Кіровоградській області показує, що існують основні причини, які призводять до нещасних випадків:

·               Насамперед, це погана вентиляція газифікованих приміщень, особливо у вологу та вітряну погоду - тому кватирки вікон повинні бути постійно відкриті, вентиляційні решітки та канали очищені від жиру та сміття. Ні в якому разі не можна їх заклеювати, систематично необхідно перевіряти димовентиляційні канали на наявність в них тяги.

·               Непоодинокі випадки виникнення пожеж при сушінні одягу після прання над газовими плитами. Тканина при висиханні поступово втрачає вологу та, відповідно, стає легшою. При потоці гарячого повітря від палаючого пальника тканина легко здувається, падає на пальник та загорається, що й призводить до пожеж.

·               Останнім часом почастішали випадки самовільного втручання в конструкцію газових приладів та газопроводів. З ціллю зекономити власні кошти, споживачі газу виконують самостійний ремонт газових приладів або шукають «горе спеціалістів» зі сторони, які з ціллю заробити відгукуються на кожен поклик. При цьому якість виконаних робіт, а це в основному безпека самого споживача, - не гарантується і відповідальність у разі нещасного випадку нести нікому, крім самого споживача. Нагадуємо – ремонт газових приладів та усунення витоків газу з газопроводів повинні виконувати тільки кваліфіковані спеціалісти газового господарства ВАТ «Кіровоградгаз». Викликати яких можна за телефонами: «КОНТАКТ-ЦЕНТР» - 30-15-30, 30-51-41 або 104.

·               До тяжких наслідків призводять і випадки обігріву приміщень та отримання додаткового тепла за допомогою газових плит. А подекуди для цих цілей створюються цілі «споруди». Приміром, виявлено випадок, коли на газовій плиті було розміщено шмат заліза, цеглу та ще й лопату зверху, в результаті - це призвело до загибелі людей.

·               Одним з не менш негативних випадків є користування газовими приладами малолітніми дітьми, що категорично заборонено. Діти впливом інтересу відкривають газ та проводять з ним експерименти.

 

Тож, звертаємося до жителів м. Кіровограда та Кіровоградської області. На час опалювального періоду 2014-2015 років, в умовах напруженого газопостачання, що склалося внаслідок загострення соціально-політичної ситуації в Україні, дотримуйтесь правил безпеки при користуванні газом в побуті. Не залишайте без постійного нагляду газові прилади. При загасанні вогню – закрийте крани, провітріть приміщення. Спробуйте ще раз запалити газ. У випадку відсутності вогню – перекрийте крани та телефонуйте 104.

Знайте - затишок і комфорт у Вашому житлі залежить тільки від Вас!

 

 

 

 

Адміністрація ВАТ «Кіровоградгаз»